3. liga a okresní přebor

 KALENDÁŘ 3. LIGA  – KALENDÁŘ OKRESNÍ PŘEBOR 

Výsledkové info

3. LIGA, OKRESNÍ PŘEBOR – PROPOZICE 

PRÁVO ÚČASTI:

BLT se mohou zúčastnit týmy složené ze tří až šesti hráčů. K jednotlivým utkáním nastupují vždy tři z nich. Týmy mohou být i smíšené. Hráči se mohou libovolně střídat mezi jednotlivými zápasy.

BLT je vypsána především pro hráče, kteří nejsou registrovaní v bowlingové a kuželkářské asociaci nebo 1.lize ABL. Za tým může hrát jen jeden „profesionál“, který hraje buď bowlingovou extraligu nebo 1. ligu, kuželkářskou 1.- 3. ligu anebo 1.ligu ABL. Pokud by takových hráčů nastoupilo k jednomu zápasu více, budou mít záporný handicap, -10 bodů za každého takového hráče s průměrem nad 190 a -5 bodů u hráče s průměrem nad 175. Při prvním hracím dnu je výchozím průměrem ten za minulé ročníky ligy, v dalších dnech průměr v aktuálním ročníku.

Za tým nesmí nastoupit hráč, který hraje stabilně za jiný tým ve stejné nebo vyšší soutěži.

Případné porušení těchto pravidel může znamenat anulování všech výsledků.

HRACÍ SYSTÉM:

Týmy odehrají 4 kvalifikační hry. Jejich součet určí, kdo bude hrát 3.ligu, kdo okresní přebor a kdo ve Zbytku světa.

Dále pak každý tým postupně odehraje dvě utkání s ostatními družstvy.

V zápase nastoupí jeden tým proti druhému, každý hráč odehraje jednu hru. Hraje se o pět bodů do tabulky. Dva body získá tým s vyšším celkovým náhozem. O další tři body hrají proti sobě jednotliví hráči – první proti prvnímu, druhý proti druhému a třetí proti třetímu. V případě remízy se body dělí napůl.

Poté si oba týmy prohodí dráhy a hrají hned odvetu

Pořadí hráčů jako první oznamuje před zahájením zápasu tým hrající na levé dráze. (Pokud se oba týmy nedohodnou jinak).

Součet bodů v tabulce určí pořadí. V případě rovnosti bodů rozhoduje celkový průměr družstva.

Před svým prvním zápasem má každý hráč týmu právo na tři frame (hod a dohoz) na rozcvičení. Před dalšími zápasy rozcvičení už není, hraje se rovnou naostro.

POSTUPY:

Z třetí ligy postupuje první tým přímo do druhé ligy. S dalších týmů 3.ligy mohou postoupit tři týmy umístěné na 2.-6.místě s nejvyšším průměrem všech odehraných her v soutěži, za předpokladu, že jejich průměr bude vyšší než průměr družstev, která ve druhé lize skončila na 7.-9.místě.

V dalším ročníku mají účast ve 3.lize zajištěnu bez nutnosti kvalifikace tyto týmy: vítěz Okresního přeboru a sestupující družstva z 2.ligy. Dále pak tři týmy s nejlepším průměrem, pokud z druhé ligy sestoupí jen dva týmy. Dvě družstva, pokud sestoupí tři týmy a jeden, pokud sestoupí čtyři družstva. Opět se to týka týmů z 2.- 6.místa ve 3.lize.

Celkem je to tedy 6.míst, o zbylá čtyři místa se hraje výše uvedená kvalifikace.

HANDICAPY:

Ženy a junioři do 15 let s hracím průměrem pod 125 mají ke každé hře připočteno 10 bodů. S průměrem mezi 125 a 140 body je handicap 5 bodů. První hrací den se bere jako výchozí průměr dosažený v minulém ročníku ligy. Pokud hráčka nebo junior minulou sezónu nehrál, má první den handicap 10 bodů.

Další hrací dny se vychází z průměru odehraných her v aktuálním ročníku.

RŮZNÉ:

Startovné je 150,- Kč za jedno utkání týmu

Hraje se pro zábavu, ale i zajímavé ceny. Ceny věnují sponzoři a určitě se nebráníme novým sponzorům – cen tím pádem bude více. Se sponzory se můžeme domlouvat o reklamě u nás na bowlingu.